Jag var skeptisk när Bingo började tjata om att bygga pool på landet. Jag såg mest faran och besväret med en pool. Vakta ungar, hela tiden vara på helspänn över risken att något ska hända. Men Bingo gav sig inte och jag gav efter. Som väldigt ofta så hade han rätt. När det kommer till barngrejer har han ofta rätt. Den här poolen har gjort vårt sommarhägn till fullbordat. Det är inte jobbigt att passa barnen tvärt om det är fantastiskt att få ligga på en solstol med en skvallerflaska och en kaffe i handen med barnen sköter sig själva. Bästa investeringen. Överlägset bästa investeringen och vi tackar Folkpool för grymmaste servicen också! De typ förvandlade vår skog med träd och stubbar till en plan yta där vi nu har en infitiy pool på ett par dagar. Otroligt coolt.
Emi
4 augusti, 2016 at 13:10Härligt! att ni är tillbaka.
Vi vill se ”den är ute”tanden alltså:)
Det går inte att se på instagram eftersom
Bingo har blockerad ”bara för vänner”.
Det roligaste är när Rambo upprepar efter Ringo
två sista orden..på hans egen språk..underbar.
tant bob
4 augusti, 2016 at 13:43Ja han är bra Bingo och du vi ser fram emot dubbelbröllop snart du och Alex samt Bingo och din mor. 🙂
Dimitri
4 augusti, 2016 at 13:48Skvallerflaska är ju bra att ha. Vad fan det nu är. Bra jobbat, ”författaren”.
Anki
4 augusti, 2016 at 15:59Barnen sköter dig själva i poolen???…
Åsa
6 augusti, 2016 at 13:20Anki.. det innebär att dem leker själva med uppsikt av vuxna och har askul på egen hand en stund. Det är inte livsfarligt, jag lovar dig!
Ulli
6 augusti, 2016 at 20:08Underbart att se ni är underbara
Anne
6 augusti, 2016 at 20:19Helt underbar pappa med sina barn…så fina.