Okategoriserade

Kokbokslagning dag 1

Vi har inkvarterat oss hos trevliga människor som lånar ut sitt kök och nu sätter vi igång. Idag ska jag och Sherry göra tio rätter. Eftersom den här boken handlar om gemenskap och den kommer att innefatta recept från flera olika glada LCHF:are så börjar jag i den änden. Att provgöra tortilla som jag hittat i klubbens register. Dessa ser ju fantastiska ut! Om de är lika goda som de ser ut så har vi en klar plats i boken. Återkommer

20130116-103548.jpg

20130116-103554.jpg

You Might Also Like

  • Ninni
    16 januari, 2013 at 13:07

    Snälla testa recepten lite mer noga inför den kommande boken. Jag har bakat flera av dina recept från boken Sött och annat gott och en del är inte bra. T ex så blir degen till bottnarna för chokladbiskvierna alldeles för lös så att man är tvungen att ha dem i bullformar, sen är de omöjliga att få loss från formarna. Jag gjorde även cheesecaken häromdagen och den var det ingen som gillade i vår familj, den var inte god helt enkelt. Däremot var den mjuka pepparkakan väldigt god. Din chokladmousse från första boken är underbar.

  • Syskon på g
    16 januari, 2013 at 13:14

    Oj oj oj! Bingo Rimer ska betala
    197 000:- i skatteskuld. Han har försökt mygla. Då fattar man varför du varit så stressad ang ekonomin Katrin. Jösses nu blir ni fattiga… Jobbigt!

  • Kia
    16 januari, 2013 at 13:18

    Läser på Resumé att Bingo har nästan 200 000 i skuld till Skatteverket! Var det därför du var så förbannad på Bingo i somras?? Nu fattar jag varför du är så desperat att sälja dina produkter. Stog också att hans bolag i Thailand också skall skatta så notan slutar inte på 200 000.

  • Emmet
    16 januari, 2013 at 13:27

    Varför har Bingo försökt fiffla med skatten? Måste ni sälja ert sommarhus nu för att klara denna skattesmäll? Hoppas på ett inlägg om detta! Jag undrar vad han tänkte på? Var du med på detta?

  • blondie
    16 januari, 2013 at 14:49

    Men kom igen, har någon en sån skatteskuld så tror jag att man har råd att betala?!

    Jag gick förresten med i din klubb idag Katrin, ska gå ner 38 kg till den 29 maj 2013 och jag ska lyckas!

    Hej Svejs

  • Emmsan
    16 januari, 2013 at 15:35

    Är du säker på att du inte är på smällen? Den jäkla graviditets tröttheten tar musten ur vilken qvinna som helst..

  • Elisabeth
    16 januari, 2013 at 15:51

    Herre jesus! Människor – vad har ni med andras skatter att göra??? Saknar ni spänning i eget liv att ni måste genomleva andras? Och varför måste ni ha svar på frågor angående privata saker som berör Bingo? Fråga honom om ni måste veta! Man bli mörkrädd när man inser vilka människor som lever runt om en utan ens ana det. Lev eget liv, alla har förutsättningar till att göra egna val och leva därefter!
    Emma, Kia och syskonnen på g… skaffa er lite mer innehållet i eget liv eller helt enkelt ta tag i egna bekymmer istället för bryta nacken för att lösa andras.

  • Elisabeth
    16 januari, 2013 at 15:52

    Måste man vara gravid för att man är trött? I så fal har jag varit gravid jämt senaste 20 åren… intressant.
    Har du inte läst Katrin inlägg innan – HON ÄR INTE GRAVID – så sluta bekymra dig!

  • Chris
    16 januari, 2013 at 15:55

    N Ä S A N………………!
    Inget annat är ju intressant.

  • My
    16 januari, 2013 at 16:01

    Det står ju i tidningen så man får ju informationen om Bingos restskatt upptryckt i nyllet oavsett man vill eller inte. Och vem fan har
    200 000:- att bara hosta upp? Bingo är ju inte rik direkt. Inte Katrin heller.

  • Enteralgi
    16 januari, 2013 at 16:05

    Din lilla hora! Håll käften på dig! Är du alltid så redig att man vill spy? Eller du kanske tänder på barn. Därför läser du Katrins blogg. Äckliga pedofil.

  • Mia
    16 januari, 2013 at 16:22

    Ett riktigt intelligent och moget svar, high five!

  • anonym
    16 januari, 2013 at 16:27

    Det är ett ekonomiskt brott att inte betala skatt. Kan ge fångelse!!!

  • Lotta
    16 januari, 2013 at 16:35

    Så klok och intelligent du måste vara som kan ta till sådana grova ord mot en medmänniska. Fattar du inte hur oehört mycket du gör bort dig?

  • Anna
    16 januari, 2013 at 17:23

    Om de har råd med USA och Hawaii så går de nog inte på knäna direkt………..!

  • Ray of light
    16 januari, 2013 at 17:42

    Du är nog den som bekymrar sig mest elizabeth

  • Michelle
    16 januari, 2013 at 17:51

    Katrin fucking Zytomierska. Grym fucking jävla kvinna alltså. Vad jag läser i din blogg så är de uppenbart att du inte skriver för att tillfredsställa läsare på något sätt, utan för att tillfredsställa ditt eget behov. Det finns inget budskap i dina texter som säger, att du gör allt du gör officiellt bara för att vara andra till lags. Jag kollade på svar från en frågestund på youtube, ganska gammal om jag gissar rätt, för där var du inne på någon pulverdiet ha ha ha. I ett av inläggen svarar du på en fråga som lyder ungefär ”hur ska man göra för att bli framgångsrik, lika tuff som dig” osv typ? Ditt svar är ”sluta ha så jävla mycket skuldkänslor som kvinna och bry dig inte så mycket”. Det jag vill komma fram till är att även om du inte har med avsikt att föreställa någon sorts förebild för någon så måste jag berätta att du är fan den grymmaste förebild, för mig. Jag vill vara framgångsrik, jag har mål i mitt liv, livet handlar om en evig läran och varför ska man inte få utnyttja sitt liv man får, till att göra de man vill och vara den man är? Tack till dig som hjälper mig att komma ihåg när jag känner mig som sämst, ”jag bryr mig inte så mycket egentligen och varför i helvete har jag skuldkänslor för något som jag aldrig kommer kunna påverka nånsin?”. Vet inte om du läser dina kommentarer men jag har läst din blogg lite till och från, mest som när jag behöver lite girlpower-styrka så kommer jag på ditt namn och läser lite och oftast blir de alltid lite bättre. Hoppas iallafall att du läser en bit av detta och vet om att de finns många som ser dig på ett helt annat sätt än, vad jag tror iallafall, majoriteten ser dig hoho. Finns faktiskt ingen kvinna i jämförelse med dig, känd eller inte, som kan hjälpa mig på detta sättet då jag själv har väldigt mycket skuldkänslor för saker som jag aldrig kommer kunna förändra hur mycket jag än vill. För hur kul hade de vart om alla var som mig? Lätt och enkelt men fan inte spännande å kul. Så tack till dig!!!! Du är en grym människa och du ger mig styrka =) /Michelle

  • Elisabeth
    16 januari, 2013 at 18:03

    Du får äta upp det snart – vänta bara…

  • Elisabeth
    16 januari, 2013 at 18:06

    det står ingenstans att Bingo inte betaar skatt, men många med större inkomster kan lämnad deklaration räknats fel och det blir efterskatt. Mellan eftertaxering och ekonomisk brottslighet är lika lång som mellan dig och sanningen. Tyvärr, många har förutfattade meningar och drar förhastade slutsatser. Tro inte på allt som står i Resumé heller.

  • Elisabeth
    16 januari, 2013 at 18:06

    Tack Lotta!

  • Enteralgi
    16 januari, 2013 at 18:15

    Å vad rädd jag blir din lilla jävla fjant. Skaffa ett liv istället Elisabeth för att hänga i Katrins blogg och klaga på allt läsarna skriver. Du är så dum i huvudet att det nästan är synd om dig. Skrapa ihop dig och gå utvi verkligheten. Skaffa vänner. Gör något. Du är en jävla gris så ingen vill väl umgås med dig iofs.

  • Lena
    16 januari, 2013 at 18:43

    Men herregud hur lång är du? Hur gammal?

  • SweTex
    16 januari, 2013 at 18:44

    Uppe i 391.000 nu.

  • Lena igen
    16 januari, 2013 at 18:44

    Ursäkta! Jag tyckte det stod att Du skulle gå ner TILL 38 kilo! Jag fick en chock!

  • Lchf suger
    16 januari, 2013 at 19:18

    Du känns lite besatt av katrin o bingo? Försvarar dom båda med näbbar och klor!

  • Enteralgi
    16 januari, 2013 at 19:32

    Öh de har en skuld på närmare 400 000 det är ingen liten summa och resan lär kostat en del, deras hus kostar, deras leverne kostar. De drar ju inte in stora stålar direkt… Katrin är egen företagare och säljer hemmalagad müsli… Bingo tar kort och ritar gräsliga tavlor. Denna skatt har han försökt undvika klart som faan att det kommer bli en käftsmäll att punga ut med dessa pengar…

  • Maria
    16 januari, 2013 at 19:48

    När öppnar ni butik i Sollentuna :)?

  • Anne
    16 januari, 2013 at 19:49

    Ser fram emot din bok! Lchf är så jäkla bra. Jag äter mig mätt, svälter mig inte (vilket jag alltid gjort förut vid bantning och annars också, för den delen) Äter skitgodmat rent ut sagt och ändå går jag ner i vikt, vilken jäkla bonus:) 6 kg på två månader och då är jag 170 lång och och väger 65 kg och är ganska så normalviktig!

  • Eva
    16 januari, 2013 at 19:50

    Kan inte förändra?! Vill du förändra så kan du. Vem styr ditt liv?- Du själv. Du har kraften inom dig. Lyssna till ditt hjärta. Bestämd dig och planera och sök information. Lycka till med att ta kontrollen över ditt liv.

  • Eva
    16 januari, 2013 at 19:55

    Kul att du har kommit i gång Katrin med recept till boken. Fint kök du har lånat! Kul att baka i en fin omgivning. En stor skatteskuld behöver inte bero på något fuffens. Säljer du något och gör en vinst måste du betala vinstskatt. Tex säljer Katrin och Bingo huset på ön för några miljoner och gör en rejäl vinst måste de betala vinstskatt. Inget konstigt med det.

  • Sue
    16 januari, 2013 at 20:04

    HAHAHAHA!!! Enteralgi, du måste ju för fan va ett skämt, hahaha! Jävlar va mycket du ångar ut ilska, ett ensamt liv eller??? Hmm eller så e du nog en liten fjant som vill spela kaxig, inte vet jag men du får mig att le med ditt löjliga/barnsliga sätt att skriva :))

  • Mini
    16 januari, 2013 at 23:07

    Även Bingo Rimérs egna bolag, som är registrerat i Hong Kong, upptaxeras för obetald skatt och arbetsgivaravgifter.

    http://www.resume.se/nyheter/media/2013/01/16/bingo-aker-pa-skattesmall/

  • glad im not u
    20 januari, 2013 at 01:23

    Jag är så glad att din blogg finns.Har aldrig sett en mer idiotisk mamma än du. Tycker riktigt synd om Bingo som har föräldrar som är helt ute i det blå

  • Anderson Floyd
    4 oktober, 2013 at 15:35

    Dear Sir / Madam,
    Behöver du ekonomiskt stöd? Behöver ett lån för att expandera din
    Business? Behöver du ett lån för att starta ett storskaligt företag?
    Behöver du ett lån som kan förändra ditt liv och din nuvarande ekonomiska
    status?
    Behöver du en brådskande eller nödlån för att ställa saker och ting på rätt plats?
    Då är du i rätt hem för alla dina kvalitetskrav lån utformade för att passa
    dina behov.
    En världsklass lån bolaget har åtagit sig att endast lån. Vi ger ut företag starta och expansionen lån företag till blivande företagsledare män och kvinnor på en låg och prisvärd ränta på 2% och en långsiktig återbetalning
    Varaktighet för ditt val.
    Intresserade sökande är skyldiga att tillhandahålla den information nedan, och
    kontakta oss via
    e-post: [email protected]

    Loan ansökan
    ================================

    Namn? ….
    Kontakta adress? ….

    Gende …

    Telefonnummer? …..

    Civilstånd? …..

    Yrke? ……

    månadsinkomst? ……

    Lånebelopp? ……..

    Syftet med lånet? ……

    varaktighet? ……….

    Country? …….

    förstår du engelska? ………

  • ADAMS KEVIN
    16 december, 2014 at 23:20

    Sökande uppmärksamhet.

    2015-2016 låneinvesteringar erbjudande 3% ränta endast. Jag är Richard Adams Kevin en representant för AKLM försäkringsbolag, e-post:
    ([email protected])
    * Personlig lån.
    * Business lån.
    * Investeringar Lån.
    * Bostadslån.
    * Student lån.

    Här är en chans för dig att snarast låna från Richard Adams Kevin låneinvesteringar. Kontakt Email: ([email protected]) för akut lån Information
    Ansökan är ute 2015.Email: [email protected]
    Tell: +187499384874

  • Mr frances
    3 januari, 2015 at 17:53

    Jag är Mr frances Lincon, en legitim och en ansedd pengar långivare. Vi lånar medel ut till personer i behov av ekonomiskt stöd, ger vi lån till människor som har en dålig kredit eller i behov av pengar för att betala räkningar, att investera i affärer. Har du letat efter lån? du behöver inte oroa dig, eftersom du är på rätt plats i erbjuder lån till låg ränta på 2% så om du är i behov av ett lån jag vill att du ska bara kontakta mig via denna e-postadress: [email protected]
    Obs: Du ska fylla låneansökan Information och Return så
    att vi kommer att ha mer information om er på detta lån Transfer.
                                        
    LÅNE ANSÖKNINGSBLANKETT.
                                     
    * Den sökandes namn:
    * Adress:
    * Stad:
    * Status:
    * Land:
    * Kön:
    * Civilstånd:
    * Yrke:
    * Månatlig Inkomst:
    * Tel:
    * Mobil:
    * Lån Syfte:
    * Lånebelopp behövs:
    * Lån Varaktighet:
    * Har du ansöka innan:

  • maris
    14 januari, 2015 at 06:11

    Dette er for at informere offentligheden, at Maris, personlige lån långivere i den finansielle mulighed for dem, der har brug for økonomisk støtte. Vi tilbyder en 2% rente lån til enkeltpersoner, virksomheder og selskaber, der er omfattet af de betingelser, er klare og lette at forstå. Kontakt os i dag via e-mail på: [email protected]

    Låntager DATA

    1) Fulde navn:
    2) Stat:
    3) Titel:
    4) Land:
    5) Køn:
    6) Civilstand:
    7) Erhverv:
    8) Telefon:
    9) I øjeblikket position på arbejdspladsen:
    10) Månedlig indkomst:
    11) Lånebeløb Needed:
    12) Lån sigt:
    13) Formålet med lån:
    (14) Apply lån før:

  • Lenny Kaminsky
    24 mars, 2015 at 09:14

    Hallå

    Ansök om en snabb och bekväm lån för att betala av räkningar på en billigast ränta på 3%.

    Lån Sökande Detaljer

    (1) fullständiga namn:
    (2) mängd som behövs som lån:
    (3) Lån varaktighet:
    (4) Telefonnummer:
    (5) Land:
    (6) Stat / provins:

    OBS: Alla svar ska skickas till [email protected] för snabb bearbetning.
    Tack

    Herr Lenny Kaminsky.

  • Karin Berger
    2 april, 2015 at 06:40

    Hallå

    Behöver du en brådskande lån för att klara upp dina skulder eller räkningar, eller för de finansiella skäl alls, om ja, då e-post till oss på Via ([email protected]) för mer info om denna lånefonder transaktion

    Hälsningar
    Karin Berger

  • Lenny Kaminsky
    21 maj, 2015 at 10:43

    Hallå

    Ansök om en snabb och bekväm lån för att betala räkningar på en billigaste ränta på 3%.

    Lån Sökande Detaljer

    (1) fullständiga namn:
    (2) belopp som krävs som lån:
    (3) Lån varaktighet:
    (4) Telefonnummer:
    (5) Land:
    (6) Stat / Provins:

    OBS: alla svar bör översändas till [email protected] för snabb behandling.
    Tack

    Herr Lenny Kaminsky.

  • TRUST FUNDS
    30 maj, 2015 at 10:21

    Ansök om en snabb och bekväm lån för att betala räkningar och att starta en ny finans dina projekt i mindre ränta på 5%. Inte att kontakta oss idag via: [email protected] med den önskade lånebeloppet som vårt minimi lån erbjudande är 1,000.00 alternativ för någon av lånebeloppet. Jag är certifierad, registrerad och legitim långivare. Du kan kontakta mig idag om du vill få ett lån från oss.

  • Monica Yilmaz
    1 juni, 2015 at 11:25

    Merhaba, ben Monica Yilmaz, zaman fırsat kredi hayat veren bir kredi borç veren. Acil bir kredi borçlarını temizlemek için ihtiyacınız var ya da işinizi geliştirmek için sermaye bir borca ihtiyacım var? Mali zorluklar içinde insanlara yardım ediyorsun var be reddetti bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından? Bir konsolidasyon kredi veya bir ipotek ihtiyacınız var? Arama artık tüm mali sorunları geçmişte bir şey yapmak için geldik. Bireylere kötü kredi sahip mali yardıma muhtaç veya para ihtiyacı olan iş % 2 oranında yatırım için faturaları ödemek için para dışarı borç. Bu biz güvenilir render bilgilendirmek için orta ve yararlanıcı yardım kullanmak istiyorsanız ve bir kredi sunmak istekli olacak. Yani, bize e-posta: [email protected]

  • Halfon Zoltan
    11 juni, 2015 at 10:20

    ATTN:

    ÄR DU i någon form av FINANSIELLA SVÅRIGHETER? Behöver du en LÅN att rensa skulder? Har ni för avsikt att öka din ekonomi? ÄR DU EN affärsman som vill expandera HANS / HENNES FÖRETAG. DU ÄR HÄR MED uppmanas att kontakta ÄKTA, pålitlig och effektiv LÅNE UTLÅNING FÖRETAG FÖR DIN EFFEKTIV lån. JAG erkänts av både privatpersoner och regeringen för vår stora EFFEKTIVITET vi på Uncle Buck FINANCE SERVICE BEGRÄNSAD vi ger ut LÅN uppgå till 3% FÖR MER INFORMATION KONTAKTA OSS VIA E-POST: [email protected]

    TJÄNSTER inkluderar:
    * Renovering
    * Investerare Lån
    * Auto lån
    * Skuldkonsolidering
    * Bostadslån
    * Line of Credit
    * Topplån
    * Business lån
    * Personliga lån
    * Internationella lån

  • David Peterson
    28 juli, 2015 at 16:53

    Komma tillbaka till oss via e-post som [email protected] om du behöver ett lån och vi kommer att vara glada att hjälpa dig.

  • anita
    16 oktober, 2015 at 16:51

    Hallå,
    Detta för att informera allmänheten om att Anita Paul, har ett privat lån långivare öppna upp en ekonomisk möjlighet för alla i behov av någon ekonomisk hjälp. Vi ger ut lån till 2% ränta till privatpersoner, företag och företag som står under ett klart och begripligt sätt och kondition. Kontakta oss idag via e-post: ([email protected] gmail. com)

  • pedro roberto
    25 oktober, 2015 at 02:21

    Hallå,
    Detta för att informera allmänheten om att Mr Pedro Roberto, ett privat lån långivare är att öppna ekonomiska möjligheter för alla i behov av någon ekonomisk hjälp. Vi ger ut lån till 2% ränta till privatpersoner, företag och företag som står under ett klart och begripligt sätt och kondition. Kontakta oss idag via e-post: ([email protected])

  • Dékány.
    5 januari, 2016 at 01:03

    Behöver du en akut lån (Fonder)? Om ja kontakta oss för mer information via vår e-post: ([email protected])

    snabb Lån Erbjudandet

  • david
    3 maj, 2016 at 12:30

    Hallå

    Jag är David kelvin En privat lån långivare Letar du efter ett företag lån, personliga lån, hypotekslån, billån, studielån, konsolidering lån utan säkerhet garanti, riskkapital, osv … Eller helt enkelt vägra lån från en bank eller finansinstitut för ett eller flera skäl? Du är den rätta lösningen för kredit! Vi erbjuder lån till företag och individer med låg och prisvärd ränta på 2%. Så om du är
    Intresserad av en snabb och garanterat lån. vänligen Fyll lånet formuläret nedan och skicka den till oss idag via: [email protected]
    NAMN: …………….
    ÅLDER: ……………..
    FRI: ……………….
    Civilstånd: ………………..
    Kontakt Telefonnummer: …………….
    ADRESS: ………………….
    STAD: ……………….
    STAT: ………………..
    LAND: ……………….
    POSTNUMMER: …………………
    YRKE: …………………..
    Månadsinkomst: ………………..
    BELOPP SOM KRÄVS: ………………….
    FULL Bankuppgifter: ………………..
    Vid behov: …………………….
    SYFTET MED LÅN: ……………………
    Konkurs eller inte: ……………………..
    Återbetalning varaktighet: …………………..
    E-POST ………………………….

    Vänligen maila oss idag för att få Quick, garanterat, och enkelt lån
    Väntar på din Quick Response

    hälsningar,
    David Kelvin

  • Daniel
    23 maj, 2016 at 16:29

    Hallå,
      Vi är kristna organisationen bildats för att hjälpa människor i behov av hjälp, såsom finansiell help.So om du går igenom ekonomiska svårigheter eller om du är i någon ekonomisk oreda, och du behöver pengar för att starta ett eget företag, eller om du behöver lån till betala din skuld eller betala dina räkningar, starta en fin affär, eller du har svårt att få kapital lån från lokala banker, kontakta oss idag via e-post [email protected] för Bibeln säger ”Luke 11:10 Alla som frågar får, den som söker finner, och för den som bultar, dörren öppnas ”. Så låt inte dessa tillfälle passera dig av eftersom Jesus är densamme i går, i dag och i evighet more.Please dessa är endast allvarliga sinnade och gudfruktiga människor.

    Fyll i formuläret nedan ansökan helt så att vi kan öppna ett lån bearbetningsprofil för dig i mitt företag, om du är intresserad av att få ett lån från oss

      FÖRSTA INFORMATION SOM KRÄVS

    Fullständiga namn:……..
    Personliga telefonnummer: …..
    Land:…….
    Adress:….
    Ange:………
    Ålder:………
    Kön:……….
    Har du ansökt om ett lån innan:? …
    Civilstånd: …..
    Lånebeloppet krävs: ………
    Lån Varaktighet: ….
    Ockupation:………
    Månadsinkomst:…….

    Tack för din tid och förståelse !!!

    Alla svar via e-post: {[email protected]}

  • jordanroy
    29 maj, 2016 at 15:24

    Köp Kvalitet Real och falska pass ([email protected]) Visering, Licens, ID-kort, SSN

    Vi producerar reella och falska pass, körkort, födelsebevis , ID-kort för alla länder i världen. Vi är proffs och vi har gjort detta för mer än sju tio år i dag. Vi erbjuder endast ursprungliga hög kvalitet falska pass, körkort, ID-kort, frimärken och andra produkter för följande länder: Australien, Belgien, Mexiko, Spanien, Brasilien, Kanada, Finland, Frankrike, Irland, Portugal, Sverige, Tyskland, Italien, Nederländerna, Storbritannien, USA, och så många andra länder. Vi är de bästa producenterna av kvalitetsdokument , med över 1 miljon av våra dokument som cirkulerar över hela världen. Kontakta ”[email protected]
    Nyckelord: köpa falska pass på nätet, körkort, falska pass, licenser falska pass förare, falska pass
    hur man gör falska pass hemma, falska pass maker, falska pass som fungerar, gör falska pass på nätet

  • richard
    18 september, 2016 at 20:04

    Behöver du ett lån? maila oss på: ([email protected]) Ansök om information.

  • Harley Davidson
    18 oktober, 2016 at 03:17

    Uppmärksamhet.

    Behöver du Brådskande lån? Vi ger ut lån till intresserade personer som söker lån med god tro och med ränta på 3%. Är du på allvar i behov av akut lån? då är du på rätt plats. Vi ger ut företag lån, personliga lån, Xmas lån, och så vidare. Kontakta oss för din låneansökan för att möta dina behov och ställa ut från finansiella problem. Kontakta oss idag via e-post: [email protected]

    Tack som vi väntar på ditt svar.
    Harley Davidson lån.

  • cindymaria
    18 december, 2016 at 02:14

    Har du brug for et lån til at betale regningen, udviklet en lille eller mellemstor skala virksomhed, du? cindymaria Loan Company giver mulighed for at gøre dine drømme til virkelighed ved at give lån til privatpersoner eller regeringen og selskabet med en rente på 2% for starten af ethvert beløb kræves, og med fleksible betalingsordninger. Kontakt Mrs. cindymaria for dit lån i dag via emai: [email protected]

  • Marie
    15 januari, 2017 at 16:06

    Hallå,
      Vi är kristna organisationen bildats för att hjälpa människor i behov av hjälp, såsom finansiell help.So om du går igenom ekonomiska svårigheter eller om du är i någon ekonomisk oreda, och du behöver pengar för att starta ett eget företag, eller om du behöver lån till betala din skuld eller betala dina räkningar, starta en fin affär, eller du har svårt att få kapital lån från lokala banker, kontakta oss idag via e-post [email protected] för Bibeln säger ”Lukas 11:10 Alla som frågar får, den som söker finner, och för den som bultar, dörren öppnas ”. Så låt inte dessa tillfälle passera dig av eftersom Jesus är densamme i går, i dag och för evigt mer. Vänligen dessa är endast allvarliga sinnade och gudfruktiga människor.

    Fyll i formuläret nedan ansökan helt så att vi kan öppna ett lån bearbetningsprofil för dig i mitt företag, om du är intresserad av att få ett lån från oss

      FÖRSTA INFORMATION SOM KRÄVS

    Fullständiga namn:……..
    Personliga telefonnummer: …..
    Land:…….
    Adress:….
    Ange:………
    Ålder:………
    Kön:……….
    Har du ansökt om ett lån innan:? …
    Civilstånd: …..
    Lånebeloppet krävs: ………
    Lån Varaktighet: ….
    Ockupation:………
    Månadsinkomst:…….

    Tack för din tid och förståelse !!!
    Alla svar via e-post: {[email protected]}

  • Behöver du lån? Om ja, email:([email protected]) för mer detaljer.
    30 april, 2017 at 07:02

    Vill du låna ut pengar? Kontakt

  • Marie
    8 juli, 2017 at 15:16

    Vi är en kristen organisation som bildats för att hjälpa människor som behöver hjälp, till exempel ekonomisk hjälp. Så om du går igenom ekonomiska svårigheter eller om du har någon ekonomisk röra, och du behöver pengar för att starta ditt eget företag, eller behöver du lån till Lösa din skuld eller betala av dina räkningar, starta ett trevligt företag, eller det är svårt att få lån från lokala banker, kontakta oss idag via e-post
    [email protected] för bibeln säger ”Lukas 11:10 Alla som frågar får, den som söker finner, och den som knackar, dörren öppnas”. Så låt inte dessa tillfällen gå förbi dig för att Jesus är densamma igår, idag och för alltid mer. Vänligen dessa är för allvarliga tankar och Gud är bara rädd för människor.

  • Jury
    1 oktober, 2017 at 23:12

    lån erbjuda 48 timmar:[email protected]
    Jag har ett kapital som ska användas för att ge på kort och lång sikt särskilda lån som sträcker sig från 10.000 till 50 miljoner kronor till alla som vill ha seriösa detta lån. 3% ränta per år i enlighet med den lånade summan eftersom att särskilt jag inte vill bryta mot ocker lagen. Du kan betala tillbaka över 3 till 25 år maximua enligt lånebeloppet . det är upp till dig att månatliga betalningar. Jag ber bara ett erkännande av handskrivna certifierade skuld och även vissa delar krävs.

  • christine
    19 december, 2017 at 13:42

    Hej mina bröder och syster
    Jag förkunna för eder detta goda nyheter är verkligen en verklighet. Jag handlar mest från dem som säger att långivare är alla bedragare eftersom jag var på jakt efter ett lån som har redan 2 år och jag lurade av de genrer. Mig jag har besökt en webbplats för tillkännagivandet av lån mellan särskilt på allvar runt om i världen och jag träffade en underbar kvinna, vid Namn Ms Elisabert HASSON att hjälpa en person till att göra lån. det är hon som gav mig ett lån av 920,000 euro att jag måste betala tillbaka i 10 år med en mycket låg ränta på hans del antingen 2% på min varaktighet av lån. inom en kort tid på 72 timmar fick jag pengar utan protokoll. Behovet av personliga kredit, din bank vägrar att bevilja dig lån, du pratar till den och du drar åt är nöjd men uppmärksamhet till dig som inte vill betala tillbaka lån. Här är hans e-postadress: [email protected]
    Gud Välsigne dig i förväg.

  • patricia
    17 januari, 2018 at 12:00

    Den idealiska kredit för dina projekt

    Hallå
    Jag är en fransk lån tjänst som erbjuder privat,
    Vi är också mycket medveten om de många bedrägerier och hanteringsrisker plågar nätet och vi lovar att vårt samhälle inte delar denna, liksom på andra håll, lovar vi om du är ärlig med försäkringsbolaget har att ge dig din lån eftersom räntan kommer att generera detta lån, kommer vi att hjälpa vår tur att ta hand om föräldralösa och hemlösa i många länder.
    Dear Sir vet att vi är fast beslutna att ge dig leende
    Tveka inte att skicka din låneansökan

    Mail: [email protected]

    Ring: +336 44 67 80 99
    Meddelande: +336 75 32 47 52
    Whatsapp: +336 75 32 47 52

    Tack för er uppmärksamhet.

  • Behöver du lån? om ja, email: ([email protected]) för mer detaljer.
    3 februari, 2018 at 14:04

    Behöver du lån? personliga lån? företagslån? hypotekslån? jordbruks- och projektfinansiering? Vi ger ut alla typer av lån till 2% ränta! Kontakta email; (dakany.endre(a)gmail.com)

    Urgent lån erbjudande.

  • Francesco
    22 augusti, 2018 at 23:20

    Behöver du ett lån? Behöver du ett nödlån för att starta ditt eget företag? Är du i skuld? Det är möjligt att förbereda ett lån, få personliga lån, ge ett kreditkort med 3% ränta. För mer information kontakta oss via e-post ([email protected])

  • Kommer att erbjuda pengar Kontakta oss: ([email protected])
    25 februari, 2019 at 05:55

    Behöver du ett brådskande lån? Vi ger ut företagslån, personliga lån, studielån, Billån etc. Om du är intresserad kontakta oss via: (dakany.endre(a)gmail.com)

    Urgent lån erbjudande.

  • Saara Kemi
    22 mars, 2019 at 11:48

    Jag är Saara Kemi en privat långivare som gör olika typer av lån till internationella länder med brådskande ränta med 3% Ränta om intresserad vänligen kontakta mig via e-post: [email protected]

  • Paul Garry
    21 september, 2019 at 17:26

    GOOD DAY…

    behöver du ett lån? Behöver du ekonomisk hjälp? Behöver du ett lån för dina projekt? Om så är fallet, oroa dig inte mer, ett legitimt och äkta låneföretag som emitterar alla typer av lån med en procentsats av 2, är här och redo att hjälpa de i nöd. Kontakta omedelbart följande e-post: [email protected]

  • SERVICE DE FINANCEMENT DES INVESTISSEURS LUCAS
    19 februari, 2020 at 00:14

    LUCAS INVESTOR FINANCE SERVICE

    ATT:

         Behöver du pengar, är du trasig, utan jobb och har mycket dålig kredit? Har du varit i en bank eller andra finansiella institutioner och har blivit nekad ekonomisk hjälp på grund av din kreditpoäng eller för att du inte har några säkerheter? Låt nu för den ekonomiska hjälp som du letade efter är här. LUCAS INVESTOR FINANCE SERVICE erbjuder enkla och prisvärda lån till en mycket låg ränta på 2%, till alla oavsett vad din kreditpoäng är, vi ger lån till dem i behov av pengar och det finns INGEN UPFRONT-avgift som ska betalas till vårt företag, vi ger lån av olika skäl. Så oavsett anledning kan vara att du behöver ett lån eller ekonomisk hjälp, tveka inte att kontakta LUCAS INVESTOR FINANCE SERVICE för all den ekonomiska hjälp du någonsin kommer att behöva, kontakta oss via e-post och du kommer att vara glad att du gjorde det.

        Med vänliga hälsningar,
        Lucas Investor.
       ([email protected])