Okategoriserade

Katrins Snapshots

Katrins Snapshots

Sen Lelle var hos oss på frulle har jag inte tappat stinget än. Nästan varje dag äter vi trevlig frukost. #lchfklubben

You Might Also Like

  • m
    29 mars, 2014 at 10:47

    Satan va godt

  • bolle
    29 mars, 2014 at 11:37

    Visste inte att du var en ”ekobrottsling”, efter att medvetet ha fuskat med bokföringen, för att undgå skatt. Där föll du i mina ögon!!

  • bolle
    29 mars, 2014 at 11:50

    Det ser ju makalöst gott ut! Jag skulle gärna sätta tänderna i din härliga frulle K!!

  • bolle
    29 mars, 2014 at 12:10

    Ja eller hur bolle!!

  • anonym
    29 mars, 2014 at 12:15

    Hade jag ingen aning om! Fyyy!

  • Rebecca
    29 mars, 2014 at 12:25

    Går det så dåligt för dig att du är tvungen att lägga in inlägg som lch produkter varje dag, du kan väl skriva om din vardag utan mat.

  • 29 mars, 2014 at 12:29

    Precis vad jag tänkte.

  • Ulrika
    29 mars, 2014 at 12:48

    Men herregud vad ni kan klaga!
    Vill tösen visa vad hon har ätit till frukost får hon väl göra det,
    på sin egen blogg dessutom.
    Jag tycker det ser smaskigt ut i alla fall!

  • 29 mars, 2014 at 13:27

    Tror du missade poängen.

  • Carrie
    29 mars, 2014 at 13:50

    Jag anser att den ultimata LCHF frullen är fet klassisk youghurt med lite bär samt ett par dl smulade fläsksvålar nerblandat i ypughurten mmmmmmm

  • Nettan
    29 mars, 2014 at 14:28

    Fast jag läser tusen gånger hellre om goda frukostar mm. än om Katrins åsikter om vilka av oss läsare som har ”misslyckats” i våra liv – till exempel att vi som inte är smala ska se det som ett misslyckande (för man behöver inte vara tjock om man inte vill) att vi som inte ammar ska se det som ett misslyckande, osv.. Varje gång jag läser om sådana påstådda ”misslyckanden” tänker jag att jag aldrig skulle köpa en enda produkt ur Katrins sortiment. Jag vill inte gynna den som uttrycker sig nedlåtande mot oss tänkbara kunder . Även om Katrins affärsidé inte hör ihop med exempelvis amning, så tappar jag kusten att stödja en rörelse som jag förknippar med en nedlåtande och fördömande människosyn. Jag kan liksom inte bara köpa produkterna, utan tänker på hela konceptet. Jag tycker att det är väldigt bra med ge- och ta-diskussionerna som förekommer här, exempelvis när Rambo var nyfödd och Katrin tyckte det var jobbigt att han var så missnöjd och bara ville vara nära sin mamma. Då var det så många läsare som delade med sig av sina egna erfarenheter och gav råd och uppmuntran. Och säkert blev många läsare peppade av att Katrin, som är en känd person, ”vågade” dela med sig av sin just då negativa baby-upplevelse. Diskussioner på lika villkor, där ingen sätter sig över någon annan – det kanske är en bra affärsidé…?

  • Fet Subba
    29 mars, 2014 at 15:28

    Att va tjock är ju superäckligt! Vidrigt rentav! 🙁 så nu bantar jag för fullt för o bli av med alla äckelpäckelvalkar!

  • Fet Subba
    29 mars, 2014 at 15:29

    Fläsksvålar kan väl inte fetton äta … 😮

  • Fet Subba
    29 mars, 2014 at 15:36

    Och DU satt och LÅTSADES inför Lelle och alla andra att ni åt sån frukost VARJE dag även innan han var där !!!!!

  • Hanna
    29 mars, 2014 at 16:16

    Det gjorde hon ju inte. Kolla igen.
    Hon var skämtsam och ironisk. Det fattade väl alla?

  • 29 mars, 2014 at 17:08

    Men hallååå…fläsksvålar är en del av LCHFs basdiet. Finns i Katrins shop. Jättenyttigt alternativ till fruktstunden.

  • sol
    29 mars, 2014 at 20:17

    Nej, alla fattar verkligen inte på den här bloggen! Det är otroligt men här har alla som inte fattar ironi samlats.. Alternativt, EN människa som kräks ur sig alla idiotiska humorlösa kommentarer

  • ilda
    29 mars, 2014 at 20:18

    Som är???

  • Stina
    29 mars, 2014 at 20:48

    Jag uppfattade också ironin, eller, var det ens ironi, tyckte det framgick klart ock tydligt att Katrin hade gjort sig för när tv hälsade på?

  • sol
    30 mars, 2014 at 23:51

    Stina Stina Stina……