Japp man kan säga att far och son blir tajtare nu. Det smärtar i mitt hjärta lite grann för nu säger Ringo aldrig "Mamma…" och en fråga utan det är till och med "Pappa ska borsta mina tänder". Det har alltid varit min uppgift. Jag har inga uppgifter för min förstfödde längre. I hans ögon är jag en jävla mjölkmaskin som är trött och sur. När jag är klar med den här amningen ska jag vända det här. Jag ska vinna tillbaka min pojke. Igår bytte grabbarna ut hela vår säng mot kuddar och sängkläder från @millenotti. "Kolla Alex Schulman är i broschyren då kan det ju inte vara dåligt!", tjoade Bingo när han packade upp alla kuddar. Det var rätt! Nu ligger jag som en kung och ammar. Ordagrant som en kung.
Jordgubben
21 december, 2013 at 15:40Stora pojkar brukar vilja vara med farsan.
VG
21 december, 2013 at 16:42Åhh jag har det precis likadant! Fick en liten tjej för nästan 3 v sen och vår 4-årige son vill bara ha pappa till allt. Det som jag gjorde förut, som bara jag fick göra, är det nu bara pappa som får. Hur länge hade du tänkt amma? Hade du tänkt att pumpa nåt sen? Lycka till och ett stort grattis till din fina familj!
biggan
21 december, 2013 at 18:45Vad betalar MM för den reklamen??? Ser flera bloggar som lånar sig till det företaget just nu. Aptrist med köpta inlägg.
P
21 december, 2013 at 19:59Varför stör det dig?
matilda
22 december, 2013 at 11:47Så blev det för mig med när nr två kom. Min goseplutt tyckte inte ens om mig sa han 🙁 han såg så arg ut och tyckte tillåmed att jag skulle dö! Inte för att han fattade innebörden i det han sa men det gör ju jag :/
Numera är lillebror 7,5 månad och storebror 3 år och det har varit bara underbart senaste månaderna 🙂 phju. Han har dock alltid varit jättegullig med lillebror och varit arg på mammsen istället :p
Nisoferat
22 december, 2013 at 14:53jag förstår att det är surt att se att vissa somliga får gratis maffiga sängkläder. men vem sa att världen var rättvis ?
Nisoferat
22 december, 2013 at 14:54!
gu vilket intressant inlägg du kom med 🙂
Nisoferat
22 december, 2013 at 14:55barnsligt inlägg !
.
22 december, 2013 at 18:24Men alltså… NISOFERAT – du har klagat på varenda kommentar och nu även på själva inlägget. En simpel fråga – är du dum i huvudet?