Kollade Handmaids tale fick panik. Bar upp babyn från hans säng och la han i min. Jag kommer att ångra det när han förvandlas till en helikopter/karate kid men just nu i det här ögonblicket känns det som en bra idé. Det är svinkallt också och babyn sparkar av sig täcket hela tiden så nu kan jag ha koll på att hålla honom varm. Herregud blessed be the fruit. Hörrni, gratta @bingorimer han fyller år idag. Ligger i rummet bredvid mig med den andra blessed child. Under his eye.
Kalle
23 juni, 2018 at 00:38Haha, visst är den serien verkligen bra och annorlunda, och dessa uttyck, så genialt.
Maria
23 juni, 2018 at 00:41Har inte sett den. Alla säger den e så ååångest men ändå så braaa asså förklara ngn vad är ångesten? Är de taskiga mot barnen? Sånt kan jag inte se. Vad får msn panik av? E den ändå värd?
Ullis
23 juni, 2018 at 05:49Jag sitter och tittar på Handmades tale och tycker det är fullständigt vidrig , men så bra, hon spelar bra, men fy vilken serie..
Men tittar ändå.. och hade jag haft småbarn jade jag också haft dom i sängen bredvid mig…….
Sasaa
23 juni, 2018 at 10:54Såååå mysigt ?????????
https://nouw.com/sassabassa/varan-underbara-midsommar-2018-34066391
Kalle
23 juni, 2018 at 13:40Inte mot barnen utan kvinnorna som är fertila, se den.
Kamilla
23 juni, 2018 at 21:08Blessed day 🙂
Kolla in min vego/veganblogg
http://www.vegohimlen.se
Vet att du gillar schysst god vegomat.
berätta gärna vad du tycker.
@vegohimlens på Insta
Ha en fin kväll!
Anna
24 juni, 2018 at 09:13Fint att du poängterar att du & Bingan sover i skilda sovrum….;)