Okategoriserade

Katrins Snapshots

Katrins Snapshots

Det är väldigt roligt och vi är så väldigt glada över att vår kära müsli börjat sälja så bra i Kanada och på amazon.com. Det är mindre kul och ganska kämpigt att vi i Sverige får en del klagomål på att muslin är så dyr i matbutikerna. Jag vet inte hur vi ska hitta en lösning så jag provar så här: Snälla matbutiker i Sverige kan ni inte ha 99 kr som pris på vår müsli i era butiker?! Det blir en så ofantlig kamp för oss när vissa butiker säljer den för allt mellan 109-149 kr. Och ni som ser ett allt för högt pris. Fortsätt gärna att höra av er till oss! @cleaneating.se @kzcleaneatinginc

You Might Also Like

  • Victoria
    2 augusti, 2016 at 13:05

    ???????? Det var dyrt för lite frön! Seriöst, enklare och billigare att göra egen müsli!!

  • Lena
    2 augusti, 2016 at 13:25

    Hahaha, allvarligt? 400–600 kr kilot för müsli?! Världen är sjuk.

  • Mirri
    2 augusti, 2016 at 13:35

    Kan inte Cleaneating sänka priset till era åf?

  • ebba
    2 augusti, 2016 at 13:49

    Du ber butikerna ta BARA 396 kr kilot för vanlig jävla müsli???! I stället för ännu mer. Är du helt j-a dum? Det finns väl INGEN som köper så SVINDYR müsli!!!!

  • Lilna
    2 augusti, 2016 at 14:06

    Man gör egen och nyttig müsli !
    Billigt, enkelt och man vet vad man får i sig.
    Jag gillar Katrins grejer men det är för dyrt. Att beställa är sjukt med de dyra fraktpriserna.
    Exempel: Jag hämtade nyss ut ett mycket bra schampoo,
    Dyrt – ja, men fri frakt från USA.
    Mat tillverkad i Sverige ska inte vara dyrare i frakt än allt man köper från andra länder.
    Dyr frakt = färre kunder.

  • Emi
    2 augusti, 2016 at 14:34

    Katrin du själv skulle tjäna på att sänka
    priset…du skulle sälja massor av dina produkter eftersom dem är bra och nyttiga,men priset
    skrämmer bort kunderna.
    Byt förpackningar på knäckebröd till smidigare och det ska kosta Dig mindre och i stället sänker du priset på cleaneating produkter till dina kunder. Annars väljer kunder liknande produkter till lägre pris.

  • Emi
    2 augusti, 2016 at 14:37

    Kolla på ”Finn Crisp” förpackning,smidig
    och brödet går inte sönder för kartongen är förstärk
    på sidorna.:)

  • Hanna
    2 augusti, 2016 at 19:39

    Jag stör mig på att det står fel angående återförsäljare på kzcleaneating-sidan! T.ex Hemköp Nordstan har aldrig varit återförsäljare men har stått med ett bra tag… Dags att se över, grrr!

  • Lisa
    2 augusti, 2016 at 19:57

    För dyrt kära nån!!!
    Finns ju mycket godare müsli till lägre pris…

  • Tove
    2 augusti, 2016 at 20:36

    Visst är den dyr. Köper den egentligen bara när jag fått lön. Men den är sjukt god. Definitivt den godaste som finns tycker jag.

  • Frida
    2 augusti, 2016 at 23:32

    Men är inte dina produkter gjorda i Polen??? Du visade ju upp er fabrik där tidigare i bloggen. Varför har ni då ”Made in Sweden” på dem när det är polska produkter?

  • SX
    3 augusti, 2016 at 00:12

    Hej,

    Kan du be min lokala Ica att ändra priset till 19.90?

    Tack för hjälpen!

  • majsan
    3 augusti, 2016 at 01:11

    Flera butiker i linköping med orter i omnejd står som återförsäljare för Katrins produkter men väl på plats uppger de att de aldrig har haft hennes produkter för försäljning????

  • acke ljustekniker
    3 augusti, 2016 at 18:45

    bra för dig