Okategoriserade

Katrins Snapshots

Katrins Snapshots

Å å å amazing lyxfrulle. Jag har lärt mig av Cecilia. Man står och pillar och struckar en estetiskt perfekt frukost åt sig själv. Sen äter man den sakta. Och njuter. Jag har även lärt mig om blå zoner och att man ska äta långt ner på näringskedjan för att leva ett långt och friskt liv. Knäckebröd med ägg och kex med nougat creme. En svart kopp med en sked kokosolja till det. Fantastiskt. Och nu kör vi fri frakt om man handlar för över 499 kr @cleaneating.se Passa för FAN på. Och förläng livet lite. Börja 2016 i hälsans tecken! #cleaneating #happylife

You Might Also Like

  • villa
    28 december, 2015 at 14:18

    Långt ner på näringskedjan?? Vad I allsin dar dillar du om? Din clean eating ger jag inte mycket för!

  • anna
    28 december, 2015 at 17:06

    Äggmacka är gott. Att hjälpa någon att bli rik är himla kul. Känner mig lika godhjärtad som ett helgon nu jag. Tack Davve,:)

  • davve
    28 december, 2015 at 18:45

    Ta fler antidepressiva Anna 🙂 Du behöver det…

  • anna
    28 december, 2015 at 19:54

    Nä inte nu när du har hjälpt mig att hjälpa Katrin till ett bättre och rikare liv.

  • Axel
    29 december, 2015 at 01:08

    Vad är det för fel på davve !Någon som vet?

  • Linda
    29 december, 2015 at 10:29

    Äta långt ner på näringskedjan är väl raka motsatsen till LCHF som handlar om att äta kött från djur istället för att äta det djuren äter, dvs växtbaserat. Ät växterna som djuren äter, istället för att äta djuren så äter du längre ner på näringskedjan. En vegansk diet kan också förbättra psoriasis.
    ”vegetarian diets improved psoriasis symptoms in some studies”:
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16181450

  • Carina
    29 december, 2015 at 13:22

    Ser ju inte så näringsriktigt som frukost för mig inte….?

  • R
    29 december, 2015 at 14:15

    långt ner på näringskedjan? du ska med andra ord äta mer vegetariskt? Bra val isåfall! finns ingen värre kost för kroppen än lchf.

  • davve
    30 december, 2015 at 01:30

    Anna, ja alla vet vad som är fel på dig. Multipla personligheter… ena sekunden Anna nästa Axel.. hhahha 😀

  • Theync
    30 december, 2015 at 22:25

    Har dietpiller Xenical Beacita och Reductil till salu. Hör av er vid intresse till —> [email protected]

  • Theync
    30 december, 2015 at 23:27

    Någon som är intresserad av B12 Mekobalamin och Behepan ampuller. Har även Liothyronin mot sköldkörteln/ämnesomsättningen. Hör av er vid intresse till —> [email protected]