Okategoriserade

ICA Karlaplan

Katrins Snapshots

Nykomling i muslihyllan! Glada nyheter: Får man cravings på müsli utan bovete, havre eller annat som man blir tjock av och som dessutom är så god så att man med fördel bjuder på den till dessert, så finns vi nu på ICA Karlaplan. #juhuuugoLCHFllubben.se

You Might Also Like

  • Monika
    11 juni, 2013 at 13:59

    175:- för 500 g musli, inte många som har råd med det.

  • Jennifer
    11 juni, 2013 at 15:05

    Tjock av havre? Kan du förklara varför eller hur? Någon källa? Det är inte vad jag lärt mig, när det kommer till att deffa och liknande. Människor som sysslar med sådant har ju inte som mål att bli feta precis…

  • fian
    11 juni, 2013 at 18:40

    jag gör egen musli.. lchf. blir inte dyrt

  • Krister
    11 juni, 2013 at 20:35

    LIDL:s musli som är både god och bra kostar ca 12 kr kg. Välj den istället för detta hutlösa pris!!!!!!!!!!!

  • M
    11 juni, 2013 at 21:26

    Finns redan billigare och godare LCHF musli i butikern långt innan KZ började med detta hutlöst dyra alternativet..Man blir inte alls fet av produkterna du nämner..Gå i trapporna och ät sedan lite vanlig musli..

  • fian
    11 juni, 2013 at 22:25

    min egna musli tar ca. 3 minuter att blanda till och 10 min i ugnen…….. en veckas musli

  • fian
    11 juni, 2013 at 22:25

    och den är lchf

  • Maria
    12 juni, 2013 at 13:34

    Jag köpte denna müsli i LCHF-klubbens butik på Karlavägen, trots att jag höll på att ’sätta i halsen’ när jag fick höra priset – ville dock testa. Den är jättegod, men seriöst – hur kan ni ta så mycket för den?!

    Den kostar alltså 358 kr kilot, vilket är mer/lika mycket som entrecote!! Jag skulle vara en trogen kund om den kostade max en hundring för 500 gram, men detta gör bara att jag inte kommer att köpa om den. Ni säljer mer om ni sänker priset, det är jag övertygad om.

    Cheers!

  • Krister
    12 juni, 2013 at 15:56

    Den kostar alltså 358 kr kilot…?

    Jag fick lära mig på universitetet att det går att sälja en produkt/tjänst på två BRA sätt.

    1. Billigt

    eller

    2. Dyrt

    Det bevisas av LCHF produkterna.

  • Carrie
    12 juni, 2013 at 18:53

    Skulle det inte vara så simpelt att rosta sin egen granola så skulle jag gladeligen köpa denna. Men man får ju tänka på att havre, socker och några stenhårda russin är lite billigare ingredienser än nötter och frön av hög kvalitet. Man får ofta det man betalar för.

  • Py
    13 juni, 2013 at 00:34

    Ja så kan man göra, men inte om man äter LCHF och det var ju det som det handlade om nu, eller hur?