Jag måste bara sluta och inse att barn äter bara sånt som är gott. De skiter i nyttigt de bryr sig bara om gott. Ju enklare desto bättre. Ni skulle tycka att jag är så störd om ni sett mig idag. Jag har gräddkokat kött med broccoli och zuzzini, ångkokat lax i kokosgrädde och morötter. Allt jag får från den stora är "Mamma äckligt" och den lilla har så roliga minspel för sig för att demonstrera att något är äckligt så jag skrattar ihjäl mig. Nu skiter jag i att anstränga mig mer. För när vi kommer till det viktiga så är det Boxholms gräddost, äppelbitar och mammas LCHF-produkter som går hem. Vad bryr jag mig om att laga mat för? #lchf #lchfklubben #nylanseringpåonsdag #provsmakicakarlaplan #filmpåinstagram
peaches
15 december, 2014 at 16:12Men vilken jävla bra reklam för dig, att de älskar dina lchf produkter. Grattis!!
Ölma
15 december, 2014 at 18:00Tyvärr är det tvärtom har hemma. Mina barn dissar dina lchf produkter. Sorry!!
wiwwi
15 december, 2014 at 18:15Är det bra att låta sina barn leva på lchf. Svara Katrin du är min idol!!
Anette
15 december, 2014 at 18:52För mina barn går det i perioder om vad de gillar men vi ser till att de får smaka av allt. Ibland är det inte lätt & jag förstår dig. Vilken söt bild på din lille prins!
Mvh Anette
Emma
15 december, 2014 at 20:15vaaaad är det som låter när man går in på bloggen?! låter som att någon käkar knäckemacka men hittar inte var ljudet kommer ifrån?! sjukt läskigt haha
kajsa
15 december, 2014 at 20:31Ja vad är det som låter. Trodde först attt det var min dator som höll på att paja!!
Annetthe Stirraby
15 december, 2014 at 20:49Hihi Katrin jag har såna problem med att få mina barn att äta nåt annat än stekt falukorv och makaroner. Massa ketchup måste det också vara på å Gud vad de Äter! Så jag följer ditt goda råd att låta dem äta bara sånt de gillar. Det blir ju enklare när man ska handla också, bara att schmoffa ner samma varor i vagnen, men jag försöker alltid följa dina Goda Råd för du är liksom min Idol.
leo
15 december, 2014 at 20:50Så fruktansvärt enerverande!!
bitte
15 december, 2014 at 21:34Men Gud vad kul att dina barn älskar dina lchf produkter. För det gör inte mina. Kan du inte tipsa om hur du bar dig åt . Tack!
davve
15 december, 2014 at 23:48Detta är en gullig video på dig och din första son Katrin….
https://www.youtube.com/watch?v=O7hHsDmyrkU
nora
16 december, 2014 at 08:11LCHF Halleluja!!
Viola
16 december, 2014 at 11:14Mammas lchf produkter är bäst så klart!!