Okategoriserade

Katrins Snapshots

Katrins Snapshots

Lika som bär? Trevlig lunch med pappa idag. Nu på väg hem från det bästa mediet jag någonsin varit hos. Herregud säger jag bara… Måste smälta all info jag just fått…#instacollage

You Might Also Like

  • maria
    9 april, 2013 at 19:34

    Du maste beratta vem han ar!!!! Vill också ga till nan som ar bra!!!!

  • Essie
    9 april, 2013 at 19:38

    Ja, du får berätta vad han heter!! Söker någon seriös i Stockholm och jag litar på vad du säger 😉

  • Karin
    9 april, 2013 at 19:56

    Snälla snälla berätta, vem var det du gick hos?

  • Anne
    9 april, 2013 at 20:28

    Jag tror att det är en kvinna du varit hos…. Emmy?

  • Linda
    9 april, 2013 at 20:32

    Jag undrar också 🙂 Vart har du varit?

  • Lisa
    9 april, 2013 at 20:36

    Jag vill, som alla andra, också veta! Alltid bra att gå till någon som någon annan tycker är bra.

    Tack för en kanonblogg!

  • Joakim
    9 april, 2013 at 20:38

    Det är lite skrämmande att du som en förebild har blivit så intresserad av allt som är icke vetenskapligt,
    helt enkelt BULLSHIT!

  • Mia
    9 april, 2013 at 21:32

    Jag skulle också vilja veta vem han är! Han inte lyckats hitta någon bra.

  • SweTex
    9 april, 2013 at 21:36

    Äsch vad är det för trollpack här ?!! Pinsamt! Väldigt jävla pinsamt ! Nu blir ni besvikna men livet tar slut efter döden vilket ni alla så småningom kommer att erfara !!!

  • Nico
    9 april, 2013 at 21:38

    Skulle vilja säga att det kanske är du som är lite trångsynt som tror att allt som ännu inte är vetenskapligt bevisat/inte går att bevisa, inte existerar. Hade alla gått runt med den inställningen så hade ingen gett sig på att försöka bevisa saker vetenskapligt heller, eftersom att ingen hade trott att det fanns något att bevisa. Ingen forskning och utveckling alls eftersom att det som redan fanns var det enda som någonsin skulle finnas. Tråkigt va?

  • olle
    10 april, 2013 at 09:46

    Katrin. Läs på om Cold Reading, du hittar mycket på nätet.
    James Randi testar synska människor och erbjuder en miljon dollar till den som kan klara ett test när han är med. Ingen har lyckats
    http://www.randi.org
    Hajar du inte att detta bara är bluff, helt otroligt naivt

  • Ann.B
    10 april, 2013 at 09:50

    Hej!
    Kul att det går bra för dig !
    är också väldigt inne på det mediala och gillar att läsa om sådant .
    Tror inte på allt man läser o hör om , men visst finns det dom som är duktiga och har gåvan . Det är jag säker på .
    Hoppas du delar med dig av det du fick veta 🙂
    Ha en bra framgångsrik och värdefull dag!

  • Alva
    10 april, 2013 at 10:14

    Hej Esmeralda, hoppas du vill dela med dig av dina erfarenheter från mediumet?
    Jag har gått hos en ”spåtant” 2-3 gånger nu det senaste året, hon heter Esmeralda och spår över internet.
    Jag undrar om du kan tipsa om denna som du var hos? Är verkligen i stort Behov av något sådant just nu..
    vill du inte skriva ut vem du har varit hos så får du jättegärna maila.
    Kram

  • Rakel
    10 april, 2013 at 11:12

    Haha vuxna människor som förlitar sig på spådamer? Har ni inget annat att fylla era liv med? Tro på er själva istället för ngn som tar betalt för att säga det ni vill höra.

  • Johanna
    10 april, 2013 at 14:41

    För er som är intresserade: Kolla om inte http://www.svenskamedialaforbundet.se kan tipsa om seriösa medium i er närhet. Deras medlemmar borde finnas över hela Sverige.