Okej nu tar vi alla de här frågorna över kaffe. Vi börjar med om min snippa kommer att växa och bli stor precis som Ringos pung kommer att växa och bli stor som pappas.
Okej nu tar vi alla de här frågorna över kaffe. Vi börjar med om min snippa kommer att växa och bli stor precis som Ringos pung kommer att växa och bli stor som pappas.
eva
3 augusti, 2014 at 13:15Du liknar en riktig Östermalmsdam. Grattis. Och en sexfixerad sådan dessutom!!! Hahaha. Du skriver som en fjortis. Är det för att få riktigt unga läsare!!Går bloggen dåligt?
VG
3 augusti, 2014 at 13:29Du ser fräsch ut! Supersnygg klänning/linne eller vad det är!
Jag
3 augusti, 2014 at 13:42Du är snygg o kul… Jag e likadan fast jag e 51… Ha roligt i livet… .. !!!…
O dessa barn… Wonderful!!!
Molle
3 augusti, 2014 at 13:46Vad snackar du om eva? Östermalmsdam? Hur tänker du dig att en sån ser ut? Sandaler o solklänning? Varför en sån kommentar? Sexfixerad? Det här handlar väl om Ringos frågor? Förstod du inte det? Sluta leta fel hela tiden. Du är sorglig!
förskolläraren
3 augusti, 2014 at 14:45Hej!
Tack för en skön o rolig blogg! Som jag följt i alla år den funnits.
Vill bara ge en synpunkt på hur hantera barn som är i ”frågeåldern”…man MÅSTE faktiskt inte svara..på allt allt hela tiden! Man kan lyssna (ska) men behöver inte svara på allt just då..vid frågetillfället..du kanske svarar en annan gång vid ett annat tillfälle när du har mera lust och tid. DU som bestämmer..inte barnet. Den regeln gäller även där. Den vuxne sätter gränsen. Bestämmer. Man ”får” säga..”det kan jag berätta om i morgon älskling men nu ska vi sova” eller nåt liknande..Om tampongsnöret….man måste ju inte gå in på hela menstruationscykeln med sin 3-4 åring..man kan säga att det är bara ett snöre som hänger ner från trosan älskling men kom nu ska vi lägga oss” eller dylikt.
esmaralde
3 augusti, 2014 at 15:06Men är inte hans pappa PORRKUNG. Sådan pappa sådan son!!
Davve
3 augusti, 2014 at 15:20Gud vad ni inte förstår ironi. Och sen att ni förmedrar ett litet barn är ju märkligt.
Davve
3 augusti, 2014 at 15:22Eva, med tramsiga sexfixerade läsare som du så skulle jag gissa att bloggen går bra. Personer som du som absolut inte har något bättre för sig än att häva ur dig en massa strunt 😀
Cissi
3 augusti, 2014 at 15:53Bra skrivet!
Elle
3 augusti, 2014 at 21:33Vem är porrkung? Inte Bingo eller Katrins pappa i allafall.
rocky
4 augusti, 2014 at 05:44Oj då. Mitt i prick. Bingo är KUNG,han äger!!!
Natascha
4 augusti, 2014 at 08:18Alla föräldrar bedömer väl själva hur och när dom vill svara. En av mina äldre vänner gjorde precis så, undvek att svara, speciellt på sådant som rörde sex. Barnet blev helt fixerat vid allt som hade med könsorgan och sexualitet att göra. Istället för att avdramatisera blev det hemlighetsfullt, konstigt och tabu för barnet. Än idag (han är 15 nu) kan dom inte prata normalt om sex mm.
Maud
7 augusti, 2014 at 13:35Hej,
Vilka otroligt snygga sandaler!! Märke o tips på var man hittar dem, tack.
Ha det fint!
Med vänlig hälsning/M