Okategoriserade

Dumt av Eric Saade att bli harry

Allt är bara fina fisken skulle jag säga. Det flyter på bra på jobbet och alla tjejer är duktiga och visar framfötterna som man säger så det gillar jag! Jag tycker om när folk tar för sig och engagerar sig och jag älskar att vara en passiv chef som inte behövs så mycket. Jag skulle säga att jag blivit bättre på att delegera med tiden och jag tycker mycket om det. Nu ser det ut att inte alls vara långt från att vi kan börja sälja in våra egna produkter på riktigt och då blir jag säljare på heltid för en tid. Utesäljare som jag var för tio år sen när jag jobbade på inkassoföretag Creditlink där jag fortfarande pratar på telefonsvararen!

Jag läser att Eric Saade ska vara med i Ladies Night vilket känns väldigt märkligt? Är inte Ladies Night för kända manliga artister som är ”klara” med sitt artisteri? Som gör det här för att de…inte har så mycket annat att göra eller för att de vill avsluta sin karriär med ett störtdyk ner i den röda stugan? Är inte Ladies Night för typ samma målgrupp som Ullared? Är det verkligen lämpligt för en nybliven artist som är på väg upp i sin karriär att medverka i det här sammanhanget? Jag tvivlar på det och jag tvivlar på att det här skulle vara ett smart move från Erics sida. Jag menar ”Ladies Night-Eric” kan knappast bli Coola Eric igen efter det här fast han kanske aldrig har ansetts cool bland kidsen bara för att jag tror det. Det jag menar är att bara för att Darin, Amanda och Tove lyckats bli superstars efter Idol tror jag inte att det hör till vanligheten och jag tror inte att Darin skulle ställa upp på Ladies Night precis. Jag har ju förvisso inte varit på Ladies Night och rätta mig om jag har fel men är det inte en lokal fylld av kvinnor/tjejer med slingat hår och inte allt för sällen en tupperad lugg? I bästa fall förra säsongens modekläder alternativt tajt tajt tajt?! Som dricker bärs/lådvin blir lite packade och skriiiiiker efter killar. Eller? Har jag fel? Fan jag kan inte tänka mig nåt osmakligare än kvinnor som skriker efter män vad håller på att hända med mänskligheten undrar jag? Kalla mig gärna konservativ men det är fanemej killar som ska vissla efter tjejer OCH INTE TVÄRT OM. Usch och fy.

 

You Might Also Like

  • anonym
    25 mars, 2013 at 12:41

    Ja Katrin, allt för att provocera. Du är genomskådad.
    Alltid är där någon som går på det.

  • marie
    25 mars, 2013 at 12:49

    ja höll på att skratta på mig , vilken är målgruppen? dagisbarn till Saaaaade o 50+ till Sandelin o gänget, blir nog rea på biljetter!!!

  • Annica
    25 mars, 2013 at 12:56

    Jag håller med om att Ladies Night verkar vara för loosers -såväl artister som publik. Det passar nog perfekt för Saade – ”ung artist på väg upp” ha ha du är för rolig.

  • anonym
    25 mars, 2013 at 13:03

    Målgruppen är nog medelålders kvinnor som du. Det är lätt att håna andra när man själv tycker att man är bäst. Visa lite ödmjukhet tack!

  • anonym
    25 mars, 2013 at 13:17

    Menat åt Katrin så klart.

  • Empo
    25 mars, 2013 at 13:32

    Så jävla bra skrivet!

  • Elin
    25 mars, 2013 at 13:48

    Måste hålla med, kan faktiskt inte förstå att man vill gå på Ladies Night, möjligen om man är singel med kompisgänget och är 35 plus.
    Men annars verkar det så jävla töntigt, kärringarna hade blivit skitsura m det fanns något liknande för killar, det är jag fan helt säker på!

    Och ja, Erik Saade, han har ju precis lämnat blöjstadiet, blir fan bara mer pinsamt när 30 åringar ska stå där och skrika efter en liten småkille som surar i Media när exet Molly har ett nytt ragg.

  • linnea
    25 mars, 2013 at 13:57

    Asså katrin äger så fett mycket <3<3

  • Pinglish
    25 mars, 2013 at 14:03

    Kl 20.00 SVT2 idag

    http://www.tv.nu/p/13032520002100svt2

  • Lena med bena
    25 mars, 2013 at 14:42

    De behöver öka försäljinngen på biljetterna genom att öka ålderspannet, de kanske har vattnat ur medelålders damer?

  • Nina
    25 mars, 2013 at 15:52

    Hahahahahahahahaha preciiiiiiiiiiiis min tanke skulle aldrig ens överväga att gå på ladies night/ chippendales eller liknande är för tjocka förorts tanter som inte får ligga hemma.

  • Ulle
    25 mars, 2013 at 16:13

    Exakt 🙂

  • Maria
    25 mars, 2013 at 16:25

    Exakt.

  • Lena
    25 mars, 2013 at 16:36

    Förstår hur du tänker men man kanske ska vara lite försiktig med hur man dömmer folk. Alla behöver inte bo på Östermalm och gå på Lchf diet… jag vet att du ser ner på människor som gör det, trist inställning. Måste vara jobbigt att ha en så snäv inställning.

  • Eneas
    25 mars, 2013 at 16:55

    Katrin,Östermalm är inte längre fiiiinaste området i stan. Nu är det Vasastan som tagit över. Dyrare där. Dags för flytt?

  • Förfallet
    25 mars, 2013 at 18:30

    Haha, Ladies Night som är så asroligt, fulla feta tanter som skriker efter karlar – så jävla härligt!! Grattis Eric, nu jäklar ska du få se andra bullar, rajrajraj …!! Hahaha, love you, Katrin.

  • Lava
    25 mars, 2013 at 18:33

    Och ni tror att ni aldrig kommer att bli medelålders damer, som Katrin? Forever young, va? Fortsätt drömma!

  • Jen
    25 mars, 2013 at 19:31

    Exakt vad jag tänkte. Fattar inte varför så många verkar se ner på kvinnor över 30 på den här bloggen. Fattar ännu mindre hur jävla dumma de här personerna är som tror att ungdom är något vissa är lyckligt lottade att födas till. Du kanske är 23 idag, men OM du visste hur fort 7 år går.. Hoppas åtminstone att de står för de här åsikterna även när de själva blir äldre och inte då vänder kappan efter vinden och börjar försvara sin ålder.

  • Jen
    25 mars, 2013 at 19:32

    Fast Lava – är man verkligen medelålders när man är 35??

  • Nikolina
    25 mars, 2013 at 20:31

    Hahah, Du är bara för go du 🙂
    Från Ankpung, bloggar om skyddad identitet, att förlora sina föräldrar och samtidigt vara mamma åt en liten son. Plåtning för SOLO i morrn 🙂

  • Lotta
    25 mars, 2013 at 20:45

    Som sagt du har aldrig varit på Laidies Night…. Men jag kan hålla med om att Eric Saade INTE passar där. Aldrig att jag som 40+ går dit och kollar när en sockersöt kille på 20+ ska göra showen sexigare. Känns ju lite peddovarning….

  • Eneas
    25 mars, 2013 at 20:46

    Du är bara så dum alltså! Ankpung, passande namn

  • Erin
    25 mars, 2013 at 20:47

    Nä sen när är 35 medelålders? 45 kanske ja..

  • Marie
    25 mars, 2013 at 20:57

    Haha…så jävla klockrent, EXAKT så är det, har varit en gång, aldrig mer, såå patetiskt!

  • Linda
    25 mars, 2013 at 21:22

    Har gjort en anmälan till socialen så hon lär snart få besök

  • B
    25 mars, 2013 at 22:49

    Jag drog igång en kväll med Ladies Night för mina kollegor häromåret. Vi var ett nyktert gäng, blandade åldrar, 23 stycken som var där.
    Aldrig mer! Inte ens om jag blir bjuden och skjutsad.

  • Sanna
    25 mars, 2013 at 23:07

    Ha ha ha ha ha,jag smäller karameller så rätt du har!Kunde inte sagt det bättre själv,känns ju väldigt ute,seriöst?Vem orkar ens kolla på eländet,stå där å skrika å tråna!Ähhhhhhhh jag håller helt med,big time!Känns ju ganska mycket som om bäst före datumet har gått ut…

  • Nikolina
    25 mars, 2013 at 23:40

    Ni kollar på för mkt film. De finns en verklighet oxå. Om ni är nyfikna på varför vi har skyddad identitet så finns allt att läsa under tidigare inlägg januari.Inlägget heter så passande skyddad identitet 🙂

  • Py
    26 mars, 2013 at 02:55

    Vi är inte nyfikna, bara så himla tröttsamt att du är så…ickeklok…

  • Erin
    26 mars, 2013 at 07:03

    Nej tack,ingen vill läsa din blogg

  • 4differentfaces.wordpress.com
    26 mars, 2013 at 07:40

    Kunde inte sagt det bättre själv!

    VEM betalar för att se en halvt avdankad medelålders man som törstar efter sina glansdagar igen….?
    Va???

    //Karin

  • Lena med bena
    26 mars, 2013 at 09:48

    Katrin bor i en hyresrätt om jag inte minns fel, så hon bryr sig nog inte så mkt om bostadspriserna i Vasastan. Spänn av!

  • Kristina
    26 mars, 2013 at 10:52

    Pga denna typ av inlägg vill jag se LN – har en alltför nyfiken sida hos mig när det kommer till beteendeforskning mm!

    Gillar Stenmark men har inte ens tänkt tanken att besöka herrarna innan – Saade verkar dock lite missanpassad, kan kanske bero på att de vill locka dit yngre med;)

    Katrin, ärligt, är det inte lika patetiskt att ha 2 utekvällar per vecka för att komma ifrån sin son?
    Alltså, min tid med mina tre barn är viktigare för mig än att gå på krogen så ofta för att dricka och umgås.
    En tankeställare kanske?

  • Andrea
    26 mars, 2013 at 15:00

    Patetiskt om något ….är väl att inte inse att vi alla är ock tycker olika ! och att din åsikt får stå för dej , du förstår att alla har inte behovet att framstå som nån nödig prettomorsa LOL

  • Josephine
    26 mars, 2013 at 15:34

    Dina ungar är nog glada om de slipper trista morsan några kvällar i veckan! Man måste ju ha ett eget liv oxå, vafan gör du när de flyttar hemifrån, gräver ner dig?.!

  • Lava
    26 mars, 2013 at 18:01

    Naturligtvis inte. Det var bara en liten gliring till vår kära Katrin….

  • Ellet
    26 mars, 2013 at 19:58

    Lär dig stava om du vill bli tagen på allvar, Andrea!

  • Fia
    27 mars, 2013 at 02:12

    Klockrent! vissa kvinnor är bara så patetiska och lever bara för barnen och slutar helt ta hand om sig och slutar helt med sina intressen och umgås med sina vänner… rubbat! släpp kontrollen och visst fan blir barna och gubben glada av att se sin mamma ta hand om sig och ha roligt… skadar aldrig att skadar varandra ibland!

  • Emma
    27 mars, 2013 at 09:40

    Usch! Vad ger dig rätten att håna och förlöjliga så många människor! Bara för att man inte lever något glamoröst storstadsliv och äter LCHF betyder inte det att man är värdelös. Vi människor ute i landet behövs vi också. Vi ser inte ut som några kvarlevor från 80 talet som du antyder. Jag såg premiären av Ladie Night i Västerås, grym stämning och världens drag! Och kan du tänka dig jag såg inte en enda tjej med sprayad lugg däremot väldigt många skitsnygga vältränade med extension.

  • nathalie björklund :D
    28 mars, 2013 at 05:37

    17 år, bor i gävle, skriver om skönhet, tankar och idellan i dagens samhälle, här finner du en blogg om hur det är att vara tonåring i dagens samhälle, samt att ha 16 syskon och få hur mycket skit som helst pga det. Helt sjukt!

    http://nattstad.se/nathaliebjorklund

  • Maja
    4 april, 2013 at 15:18

    Hahaha! huvudet på spiken som vanligt Katrin!